Dagmara Mieszkis

Dagmara
Mieszkis-Święcikowska

lekarz weterynarii

Z pochodzenia Kujawianka, z wykształcenia lekarz weterynarii, behawiorysta. W swojej codziennej pracy opiera się również na wiedzy z zakresu dietetyki weterynaryjnej i zoofizjoterapii, ponieważ wiele problemów natury zachowawczej i wychowawczej ma bardziej złożone podłoże, niż mogłoby się wydawać.

W wolnym czasie stara się umiejętnie godzić życie rodzinne z wolontariatem w schronisku dla zwierząt we Włocławku. To tam spędza weekendy, tam socjalizuje zwierzęta, próbuje znaleźć im prawdziwe kochające domy. Przy każdej nadarzającej się okazji próbuje zarażać ludzi miłością do zwierząt. Doskonale sprawdza się w roli pedagoga, edukatora. Nie tak dawno napisała i obroniła pracę dyplomową pod tytułem „Kształtowanie postaw dzieci i młodzieży wobec zwierząt”. Chce uczyć młode pokolenia empatii, wrażliwości, odpowiedzialności i szacunku do „braci mniejszych”. Swoje doświadczenia i przemyślenia często przelewa na papier. Od wielu lat pisze artykuły, których odbiorcami są właściciele zwierząt. Bierze udział w audycjach radiowych, programach telewizyjnych. Prowadzi profil na fb Okiem behawiorysty oraz stronę www.okiembehawiorysty.pl.

Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, właścicielką dość sporego stada zwierzaków adopciaków. Nie znosi nudy, cały czas jest w biegu. Nie lubi odpoczywać, leniuchować, zawsze musi działać. Motto, którym kieruje się w swoim codziennym życiu, to słowa Antonine de Saint-Exupéry’ego „Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”.